Newsletter

Wydarzenia i szkolenia

Zorganizuj kurs

Kursy » Zorganizuj kurs

 

Informacje dla osób zainteresowanych zorganizowaniem kursu, wykładu lub seminarium w swojej stajni

 

Szkolenie może się odbyć w dowolnym miejscu w Polsce.

Typowy wykład o wybranym temacie trwa zwykle ok. 2-3h, a seminarium teoretyczne cały dzień. Seminarium teoretyczne to pogłębiony wykład lub wykłady na kilka tematów. Może być połączone z pokazem pracy z jednym lub kilkoma końmi.

Długość kursu ustalana jest indywidualnie z organizatorem. Najczęściej są to 3 dni. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć tylko przed lub tylko popołudniowych, lub kursu w formacie 2,5 dnia, 3,5 dnia itd. Kurs na Poziomie Podstawowym, podczas którego spotykam się z jeźdźcami i końmi po raz pierwszy, powinien trwać minimum dwa dni. Pozwala to zaobserwować zachodzące w koniach i ludziach procesy, dostrzec pierwsze efekty naszej pracy (Kurs dwudniowy będzie to raczej praca z ziemi. Wszystko zależy od koni i jeźdźców, jednak zazwyczaj część jeździecka zaczyna się z trzeciego dnia szkolenia Podstawowego).

 

Poza kursami Light Hands Equitation prowadzę również autorski Kurs Budowania Pozytywnej Relacji oraz Kursy Tematyczne dotyczące obszaru, na którym specjalnie Wam zależy, np.

- doskonalenie pracy i komunikacji z ziemi

- wprowadzanie koni do przyczepy

- oswajanie z różnymi „strasznymi” bodźcami i sytuacjami...

- praca z młodymi końmi (*** tylko dla osób zaawansowanych)

Warunki do odbycia się kursu:

- miejsce do pracy z końmi, które w określonych godzinach byłoby zarezerwowane tylko dla potrzeb kursu. Najlepiej, gdyby był to piaszczysty (nie trawiasty) ogrodzony plac lub padok.

- pomieszczenie, które spełni rolę salki wykładowej, gdzie można usiąść, ustawić ekran i rzutnik, coś wygodnie zjeść.

Wszystkie pozostałe warunki jak: kryta ujeżdżalnia, kryty lub odkryty lonżownik, możliwość wyżywienia i zakwaterowania uczestników na miejscu, czy wolne boksy dla koni spoza ośrodka są dużymi atutami, nie są jednak absolutnie konieczne do odbycia się kursu.

Na życzenie organizatora, istnieje możliwość zorganizowania kursu kameralnego – tylko dla jeźdźców bez obserwatorów lub z ogranoczoną ich liczbą.

Ze swojej strony zapewniam:

- nagłośnienie,

- sprzęt do odtwarzania edukacyjnych filmów,

- sprzęt do pożyczenia dla uczestników z końmi (kantary, liny, sticki),

- oraz dużo pozytywnego nastawienia do koni i jeźdźców :-)